Історія закладу освіти

Середня загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 42 м. Києва має багатолітню історію. Роком заснування школи вважається 1909, добудова до основного приміщення за адресою: вул. Хорольська, 19 здійснена у 1974 році.

Заклад діє на підставі Статуту та свідоцтва про державну реєстрацію серія АБ № 635251 від 24.12.2012 року.

Остання атестація школи проведена у 2016 році. Мова навчання – українська. Навчально-виховний процес здійснюється в одну зміну за п’ятиденним робочим тижнем.

Основною характеристикою діяльності школи є забезпечення якості освіти, що відповідає державним стандартам та творчому потенціалу учнів.

Відповідно до Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», положення про загальноосвітній навчальний заклад, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 № 778, інших державних документів педагогічний колектив у 2015 – 2016 навчальному році забезпечував всебічний розвиток особистості шляхом навчання та виховання, які ґрунтувалися на загальнолюдських цінностях та принципах науковості, системності, єдності навчання і виховання, на засадах гуманізму, демократії, громадської свідомості, взаємоповаги між націями і народами в інтересах людини, родини, суспільства, держави.

У 22 класах навчаються 560 учнів. У школі працюють 36 вчителів, серед них: Старших вчителів – 10, Вчителів-методистів – 3, спеціалістів вищої кваліфікаційної категорії –19.
Проблеми, над якими працює педагогічний колектив. Навчальна: підвищення рівня майстерності вчителя для забезпечення високої якості навчання та розвитку творчих здібностей учнів; Виховна: формування і розвиток соціально активної, гуманістично спрямованої особистості з глибоко усвідомленою громадською позицією, почуттям національної самосвідомості.
Вивчення іноземних мов: англійська з першого класу.
Факультативи: світова художня культура, зарубіжна література, історія України, математика, українська мова.
Гуртки: театральний, "Юні екскурсоводи", екологічний, “Юні інспектори руху”, “Юні пожежники”, початкове авіамоделювання, вокально-інструментальний ансамбль, хореографічний.
На базі школи функціонує клуб для ветеранів мікрорайону “Надія”, музей 8-го Гвардійського Червонопрапорного танкового корпусу.

Сторінками спогадів про історію школи

У школі №42 на Старій Дарниці досі зберігають кулемет "Максим" і черстві окрайці блокадного хліба з Ленінграда.

1 вересня найстаріша школа №42, розташована в Старій Дарниці, в сотий раз візьме в перший клас маленьких киян. З першого погляду і не скажеш, що цьому загальноосвітньому закладу вже більше 100 років. Оточена віковими деревами, її будівля виглядає як дворянській маєток.

ОЛІВЦІ ЗА ДРОВА. За деякими джерелами, які дійшли до наших днів, школа існує з 1907 року, то як церковно-приходська земська школа при фанерному заводі, в яку приймали неграмотних дітей до 15 років, то як гімназія. Її будівля спочатку розміщувався в дохідній садибі якогось домовласника Овсяннікова (нинішня вул. Гродненська), яку він здавав в оренду дачникам. Друга назва «Будинок знань» дістав вже за радянської влади — Дарницька перша трудова школа. У 1926 році садибу віддали пролетарським дітям. За спогадами випускниці 1926 року Лариси Хонич, часи тоді були важкі — щоб протопити школу, діти збирали в дарницькому лісі дрова, з їжі був лише хліб, змащений олією, учням доводилося продавати на ринку дрова, щоб купити олівці і папір.

/Files/images/1.jpgРАРИТЕТИ. В кінці 20-х років школу перевели в особняк багатія Ящевського (тепер вулиця Празька). У період фашистської окупації Києва 1941-1943 рр. освітній процес на вимогу бургомістра був припинений. Після звільнення міста дітей тимчасово розмістили в колишніх стайнях (територія сучасного заводу "Буддеталь"). — У 1943 році при проведенні військової операції зі звільнення Києва в нашій школі розташовувався штаб Гвардійського Червонопрапорного танкового корпусу, звільняв також Москву, Сталінград і дійшов до Берліна, — поділився з нами старшокласник Саша Бєляков. — Тут же були вириті землянки для офіцерів. Саме тому зусиллями школярів і ветеранів-танкістів у нас створений шкільний музей з унікальними експонатами — зброєю часів війни. Ідеально зберігся тут кулемет "Максим", окрайці самого справжнього блокадного хліба, передані ветеранськими організаціями Санкт – Петербургу.

ХОДИЛИ В ТІЛЬНИКАХ. У школі №42 ніколи не навчалися діти багатіїв і знаменитих. Розташовується вона на околиці міста. Спочатку Стара Дарниця відносилася до Чернігівської губернії. Втім, про школу знали майже у всьому Києві. Вона славилася своєю оригінальністю. Так, у 60-ті роки минулого століття 42-гу називали "морською", оскільки парадна форма учнів була в точності як у моряків, а директором школи був капітан другого рангу Білаш. У свята дітвора марширувала в шкільному дворі в смугастих тільниках під запальну музику. Сьогодні в школі працюють представники сімейних учительських династій, багато з яких є її випускниками у другому і третьому поколіннях. Викладачі наводять цікаву статистику — більше 30% її вчителів закінчили свого часу саме 42-гу.

Кiлькiсть переглядiв: 1142